ברוכים הבאים לאטרקציה ההיסטורית הכי מרשימה בלונדון, נקודה.

ארמון המפטון קורט ממוקם במה שמכונה “לונדון רבתי”, אבל קל מאוד להגיע אליו. יש רכבת ישירה להמפטון קורט שלוקחת חצי שעה (מתחנת ווטרלו) וממנה המרחק לארמון הוא בערך קילומטר שאותו כמובן ניתן לעשות במונית או באוטובוס ולשמור את הכוחות לארמון עצמו.

אם אתם מתכננים ביקור (וכל תייר לטעמי צריך) בהמפטון קורט, כדאי להזמין את הכרטיסים שלכם מהאתר שלהם מראש דרך הרשת כי זה יעניק לכם הנחה. חשוב גם לציין שהארמון מאפשר כניסה חינם לבעלי ה- London Pass וגם בכרטיסי פס נוספים. אתם יכולים ללמוד עוד על הדרכים השונות לחסוך כסף בביקור בלונדון בפוסט שלי על המדריך לרודף הטירות המתחיל בלונדון

בגלל שהוא לא כל כך קרוב למרכז העיר, המפטון קורט לא מושך אליו את אותה כמות תיירים שמקומות כמו הטאואר או ארמון בקינגהאם מושכים אליהם, מה שהופך אותו למקום מאוד נעים לביקור, בנוסף, חשוב לומר שהוא הרבה יותר גדול מהם, כך שגם אם נראה שיש המון מבקרים שמגיעים אליו, הם יכולים בקלות להתפזר בין הארמונות והגנים השונים (אנחנו ביקרנו בו בחודש אוגוסט העמוס ולא הרגשנו שום צפיפות, חוץ מבתור לצילומים עם הציפורים הדורסות).

התור היחיד שנתקלנו בו בהמפטון קורט

מה שמדהים ומיוחד בהמפטון קורט היא העובדה שלא מדובר בארמון אחד אלא בעצם בשלושה ארמונות שונים. כמעט כולם מכירים את העובדה שמדובר בארמון של הנרי השמיני, ואין ספק שהוא האטרקציה המרכזית פה (יחד עם מגרש הטניס שלו) אבל, וזה אבל חשוב, גם וויליאם השלישי ומרי בנו לעצמם ארמון בתוך המתחם של המפטון קורט, ולאחר מכן בנה לעצמו ארמון גם המלך ג’ורג’, מה שאומר שאתם מרוויחים שלושה ארמונות במחיר של אחד, והם מייצגים תקופות שונות וארכיטקטורה שונה. תוסיפו לכך גם שינויים בגנים של הארמון שאותם עשו המלך צ’רלס השני (תעלת המים) והמלכה אן (שדרות העצים) ותגלו בעצם שורה שלמה של אלמנטים מתקופות זמן שונות שכולם מתחברים לביקור אחד.

למרבה הצער אין בהמפטון קורט סיורים מודרכים, ואולי הדבר הזה הוא בעצם הגיוני מכיון שיש כל כך הרבה לראות עד שאי אפשר להכיל הכל בסיור אחד. לעומת זאת יש לכם אודיו גייד שמחולק לכל מבקר במחיר הכרטיס והוא מציע גם סיור למבוגרים וגם סיור לילדים. האודיו גייד מאוד עשיר (בניגוד לארמון בקינגהאם למשל) ומאוד מומלץ. עם זאת שימו לב שבחדרים השונים מסתובבים מדריכים, והם ממש ישמחו לדבר איתכם, למעשה אחד מהם לקח אותי לחצי סיור פרטי רק כי הוא רצה להראות לי עוד דברים שהתחברו לשאלה שלי. כמו תמיד, כדי שזה יקרה אתם צריכים לשאול אותם שאלות… אני מציע לעשות מחקר קטן על הארמון ועל הסיפורים המרכזיים שהתרחשו בו, ואז לנצל אותו כדי לשאול את השאלות הנכונות.

במקביל למדריכים בחדרים תוכלו למצוא בארמון גם הרבה מאוד מדריכים מחופשים בבגדים תקופתיים, הם נמצאים במטבחים של הנרי השמיני, ובחצרות השונות. חלק מהם ישמחו ללמד אתכם על בישול מסורתי של המאה ה-16 (והם עושים את זה ממש טוב, הם הצליחו לשכנע את הבת שלי  בת ה-11 לעצור ולהקשיב וזה לא דבר פשוט). אחרים יפעילו את הילדים שלכם בפעילויות שונות ומשונות (מצילום עם ציפורי טרף ועד אימונים צבאיים טיודוריניים).בנוסף קיימות בארמון מספר תערוכות שונות שמציגות תקופות זמן שונות, תערוכות אומנות ועוד…

זאת נקודה שמאוד אהבתי במקום הזה, היכולת להעניק למבקרים שני סוגים של חוויות: חוויות היסטוריות אותנטיות, ולצידן מה שנכנה “אטרקציות לתיירים”, בסופו של יום השילוב הנכון בין השניים הופך את הביקור למוצלח במיוחד, כיון שאתה יכול לבחור מה מעניין אותך יותר ולהתמקד בכיוון הזה.

אם איכשהו תצליחו לסיים לבקר בארמון, ועוד יהיה לכם כוח ללכת, אז זה הזמן להתחיל לגלות את האטרקציות שסביב הארמון, החל מהגנים האחוריים (היכן שנמצאת תעלת המים של צ’רלס), וכלה במבוך המפורסם, בגינת הפסלים, גינת המטבח ועוד ועוד… אם אתם מבקרים בארמון עם ילדים אז תכינו לעצמכם שעה בלוח הזמנים לפארק ההרפתקאות של הארמון, שהוא אטרקציה יחסית חדשה, והוא בהחלט אחד ממתקני המשחקים הכי יפים שנתקלנו בהם מאז שהתחלנו לבקר בטירות. אם אתם מגיעים לבקר ביום חם, אז כדאי גם שתביאו איתכם בגדים להחלפה כיון שיש בפארק גם קצת משחקי מים.

רוצים לגלות את הסיפורים ההיסטוריים הכי מדהימים שגילינו במסע רודפי הטירות שלנו? מהרוזנת שנכנסה לבית משוגעים על מנת להסתיר את הרומן שלה עם הנסיך מווילס, ועד לדוכס שקנה לעצמו אישה במכירה פומבית? לחצו כאן 

רוצים לקרוא את הבלוג מהתחלה? זה הפוסט הראשון

מחפשים מידע על טירה ספציפית? היכנסו לאתר שלנו באנגלית 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

*