ברוכים הבאים לבית ילדותה של אן בולין, המלכה הכי מפורסמת של הנרי השמיני. כשיש לך סלבריטי כל כך רציני שחי בטירה שלך, אתה לא צריך להתמקד בשום דבר אחר, לפעמים אתה אפילו צריך קצת להגזים ולטעון שהרוח שלה עדיין רודפת את הטירה, למרות שאן המסכנה איבדה את הראש שלה בטאואר של לונדון.

טירת היבר היא הרבה יותר מאשר בית ילדותה של אן בולין בזכות הביל גייטס של תחילת המאה ה-20, וויליאם אסטור, האיש הכי עשיר בעולם של אותה התקופה. כשהמיליארדר הזה רכש את הטירה בתחילת המאה ה-20 היא הייתה במצב של כמעט הרס מוחלט. בעלי הטירה באותה תקופה השכיר אותה לאיכר ששיכן בה את הבהמות שלו. וויליאם אסטור היה אנגלופיל רציני וזו לא היתה הטירה הראשונה שהוא רכש, אבל הייתה לו אובססיה לתקופת שושלת טיודור והוא חיפש לרכוש טירה שקשורה לאותה תקופה. למזלה של היבר היה לו ארנק ללא תחתית, ומהרגע שהוא רכש את הטירה הוא השקיע סכום כמעט דמיוני של 250 מליון דולר בערך של היום על מנת להחזיר את הטירה “לשיא תפארתה”. כחלק מהתהליך הזה הוא גם בנה “כפר טיודוריאני” לצד הטירה, על מנת לשכן בו את כל האורחים שהוא תכנן להזמין למסיבות המפוארות בטירה החדשה שלו. הכפר הטיודוריאני הזה משמש כיום כבית מלון, ובכל פעם שאנחנו מגיעים לטירה אנחנו אומרים לעצמנו שבפעם הבאה נארגן לעצמנו לילה. אתם יכולים ללמוד עוד על וויליאם אסטור בסיפור שלי כאן

אם אתם מבקרים בלונדון וחושקים בביקור בטירה מהאגדות, אז כל מה שמפריד בינכם ובין טירת היבר היא רכבת אחת מתחנת London Bridge שאורכת 40 דקות עד לכפר בשם Hever ומשם אתם יכולים לעשות טיול של 20 דקות וליהנות מאנגליה הכפרית או לקחת מונית היישר אל הטירה.

כמו שאתם יכולים לשער שיפוץ בסדר גודל של 250 מליון דולר לא הולך ברגל, ואכן מה שאתם יכולים למצוא בטירת היבר זה לא רק את המבנה עצמו אלא אחוזה עצומה עם אגם מלאכותי ענקי, שני סוגי מבוכים, מוזיאון צבאי, גן משחקים מדהים לילדים ועוד הרבה מאוד אטרקציות. בנוסף יש במקום מספר מסעדות, חנויות, ובתי קפה, וכל מה שצריך כדי להשאיר אתכם עסוקים יום שלם (בעיקר אם תבחרו לעשות טיולים בתוך האחוזה עצמה, שבמהלכם תוכלו למצוא את עצמכם לעיתים פשוט לבד מוקפים בירק מקסים).

האחוזה עצמה אוצרת בתוכה כל כך הרבה היסטוריה מרתקת. ביקרנו בה פעמיים, ולמרבה הצער בשני המקרים לא הוצע לנו סיור מאורגן בתוכה (פעם אחת הגענו בכריסטמס, ובפעם השנייה נחתנו על פסטיבל תקופתי). מצד שני המדריכים שנמצאים בחדרים בתוך הטירה פשוט היו מצויינים, וידעו לא רק לספר סיפורים, אלא גם לספר סיפורים בצורה מעניינת. כמו תמיד הטריק הגדול הוא לדעת מה לשאול, וזה המקום שאני מזמין אתכם לקרוא מה כתבנו על הטירה הזו ועל חלק מהסיפורים שמאחריה בבלוג עד היום, ואפילו באתר שלנו באנגלית.

בנוסף אני מציע לכם לשאול את המדריכים על חורי הכמרים שהתגלו בטירה (זה יגרום להם לספר לכם סיפורים טובים) ועל הקשר של הטירה הזו למרד היעקוביני (לכל חובבי ובעיקר חובבות הסידרה “זרה”).

הביקור בטירה עצמה מתנהל קצת כמו בסניף של איקאה, אתם חייבים ללכת במסלול מסויים ולא כל כך מקובל לחזור אחורה.

אם אתם מתכננים לבקר בטירה עם ילדים, אז כמו שכבר הבנתם יש להם די הרבה דברים לעשות בה, אבל גם כדאי שתדעו שאחת האטרקציות שבוודאי ידליקו אותם תהיה מבוך המים. זה סוג של מבוך שבו הילדים הולכים על סוג של שביל שחלק ממנו מכניס אותם לסוג של מלכודות מים שפתאום משפריצות עליהם. אם אין לכם בגדים להחלפה, צפו פגיעה! אנחנו פשוט הסתכלנו כמה דקות על הילדים בתוך המבוך וראינו איפה הם חטפו שפריץ, ואז הדרכנו את הילדים להתחמק (ואני בטוח שהם התבאסו).

לסיכום טירת היבר בהחלט סוגרת את כל הפינות. לטירה יש עבר עקוב מדם מתקופת ימי הביניים, חיו בה דמויות משמעותיות במהלך ההיסטוריה וכיום היא מהווה אטרקציה תיירותית שמנוהלת בצורה מאוד מקצועית ומציעה משהו לכל אחד מבני המשפחה. בנוסף כדאי שתדעו שבעת רכישה של כרטיס ליום ביקור אחד בטירה אתם יכולים לשוב ולבקר בה כל השנה. זה לא בדיוק רלוונטי כשאתם תיירים, אלא אם אתם מתכננים לישון בכפר הטיודוריאני, או שאתם רוצים גם לבקר בכל הגנים של הטירה.

רוצים לגלות את הסיפורים ההיסטוריים הכי מדהימים שגילינו במסע רודפי הטירות שלנו? מהברונית שניהלה 27 רומנים מחוץ לנישואים ועד לרוזן שהקים מרפאת פוריות בלונדון של המאה ה-17? לחצו כאן 

רוצים לקרוא את הבלוג מהתחלה? זה הפוסט הראשון

מחפשים מידע על טירה ספציפית? היכנסו לאתר שלנו באנגלית 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

*