בשעה שמלחמת העולם השנייה פרצה, לפיקוד הנאצי הייתה תוכנית מפורטת כיצד עליהם לכבוש את בריטניה. היטלר ידע שעליו לחסל את החזית הפוטנציאלית ממערב לפני שיוכל “להתפנות” לכיבושה של רוסיה.  למבצע לכיבוש בריטניה קראו הנאצים, מבצע “אריה הים”. בשלב הראשון גרמניה כבשה את צרפת בלגיה והולנד ואז ביולי 1940 היא הציעה לבריטניה חוזה שלום שהיה ברור שלא יתקבל, מיד לאחר מכן היה אמור המבצע לצאת לפועל, כשהיטלר רוצה לסיים את הכיבוש תוך פרק זמן קצרצר (הוא נקב ב- 10 לאוגוסט 1940 כתאריך הסיום של המבצע).

הנאצים ידעו שעל מנת להיות מסוגלים לבצע פלישה לאי, עליהם להשיג עליונות אווירית מוחלטת ועל כן הפלישה היבשתית היתה אמורה להתחיל מיד כאשר חיל האוויר הגרמני ישמיד את חיל האוויר הבריטי, וכן את מערכת ההגנה האווירית. למרבה המזל היעד הזה מעולם לא הושג, ולכן מבצע אריה הים נאלץ להידחות (למרות שהנאצים כבר החלו לרכז צי פלישה בנמלים של רוטרדם וקאלה).

בסופו של יום, כמו שכולנו יודעים, גרמניה לא הצליחה לפלוש לבריטניה, אבל בסוף המלחמה הסתבר שלנאצים היו תוכניות מפורטות מה לעשות בבריטניה מיד אחרי הכיבוש. הם ריכזו את התוכניות האלו בספר שכונה “הספר השחור”, ועותק ממנו נמצא בבונקר של היטלר בברלין.

אנחנו לא צריכים דמיון מפותח מדי כדי לדעת מה היו התוכניות של הנאצים לגבי היהודים בבריטניה, אבל עוד לפני היהודים, הייתה לנאצים רשימת חיסול שאותה הם היו אמורים לממש מיד עם הכיבוש, הרבה שמות ברשימה הזו היו פוליטיקאים אנטי פשיסטיים אבל היו בה גם שמות אחרים כמו פרגוס אנדרסון שהיה נהג מירוצים שזכה במספר תחרויות גרנד פרי, ויולט בונהאם קארטר (סבתא של השחקנים המוכרת), הסופרת וירג’יניה וולף ובעלה, הנשיא הראשון של מדינת ישראל חיים וויצמן, והמדען זיגמונד פרויד (שנפטר לפני שהמלחמה החלה בכלל). מעניין לגלות שעל פי התוכניות שלהם, גם רוב הגברים הלא יהודים היו אמורים לגלות מהאי הבריטי אל אירופה ולעבור אל מחנות עבודה לטובת המאמץ המלחמתי.

לגבי האי עצמו היו לנאצים גם תוכניות. העיר בלקפול למשל היתה אמורה להיות עיר נופש לחיילי הוורמאכט (וככזו היא הוחרגה מההפצצות של חיל האוויר). בית הספר היוקרתי איטון היה אמור להפוך להיות בית ספר לילדי הקצינים הגרמנים.

אבל איפה יגורו הבכירים הנאצים? מסתבר שגם לזה היו להם תוכנית. גרינג, מפקד חיל האוויר, חשק בטירת ארונדל, ביתו של הדוכס מנורפולק. היטלר רצה את ארמון בלנהיים.

למה דווקא בלנהיים? האם הסיבה לכך היתה שזה היה מקום הולדתו של צ’רצ’יל? או פשוט העובדה שזה היה הבית המפואר ביותר ברחבי האי… כך או אחרת, הרעיון של היטלר היה להעביר את הבירה של בריטניה מלונדון לאוקספורד ולשלוט באי שלו מביתו החדש.

מה שמעניין הוא שדווקא הפרט הזה של הספר השחור התגלה כבר בתחילת המלחמה על ידי המודיעין הבריטי. הנחת העבודה שלהם היתה שמאחר וארמון בלנהיים אמור להיות הבית החדש של היטלר, הוא לא ייתן להפציץ אותו, מה שאומר שבלנהיים נחשב לסוג של שטח מוגן. אל הארמון כבר הועברו כבר סטודנטים מאחד הקולג’ים שפונו, אבל עכשיו נוספו להם שכנים בארמון, כשמפקדת ה- MI6 לא פחות ולא יותר עברה אליו, וניהלה ממנו את המאמץ המודיעיני המלחמתי נגד הנאצים…

עד שנעלה את הפוסט הבא אתם מוזמנים לקרוא חלק מהסיפורים שאולי החמצתם בבלוג, אתם גם כמובן מוזמנים לשתף אותו בפייסבוק (פשוט תלחצו על כפתור ה- F מתחת לפוסט, וזאת תהיה עזרה אדירה).

לקנות דוכסית במכירה פומבית

בימי הביניים אפילו ההורוסקופ שלך יכול היה לגרום לעונש מוות…

כשכל התיירים נוסעים לוורונה לפגוש את רומיאו ויוליה, אנחנו מציעים לכם לנסוע למקום האמיתי שבו הכל קרה…

מי רוצה לבקר בכפר של הארי פוטר?

הסיפור המוזר על בקבוקון הדם של ישו והברווז….

מעוניינים להתחיל לקרוא את הבלוג מהתחלה? הפוסט הראשון נמצא כאן

מעוניינים לקרוא על כל הטירות שביקרנו בהן? כולן נמצאות באתר האנגלי שלנו

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

*