ברוכים הבאים לבלוג שלנו, Chasing Castles הוא פרויקט עצום שנטלנו על עצמנו באמצע 2017, לגלות ולבקר בכל הטירות ובתי האחוזה המשמעותיים בבריטניה. נשמע מאוד מוזר כשמדובר במשפחה ישראלית (זוג פלוס שניים), נכון?

אנחנו גרים עם שני הילדים שלנו במערב אנגליה, בחבל ארץ הקרוי קוטסוולדס. במשך שנים התגוררנו בלונדון, ולא הרגשנו שום צורך לצאת ממנה (או אפילו לעשות רישיון נהיגה מקומי). אחרי שהמשפחה התרחבה ולונדון כבר לא התאימה לנו יותר, גילינו לפתע את כל האי הבריטי, ואני מודה שהיינו קצת בהלם.  לונדון היא עולם ומלואו, אבל לצידה יש עוד כל כך הרבה לראות ולגלות. אני לא אהיה מופתע אם אנחנו מקום ראשון בעולם בביקור בטירות ובתי אחוזה בעולם בשנת 2018… (לא שיש כזו תחרות).

במסגרת הפרויקט שלנו יצרנו אתר באנגלית שבו אנחנו מרכזים את התובנות שלנו מהביקורים בטירות, ובעצם הופכים להיות סוג של “מבקרי טירות”. בנוסף אנחנו גם עוזרים באתר הזה למי שמבקשים לבקר בטירות מסוימות לגלות יותר פרטים על הטירות, וכן את הסיפורים המפתיעים והמרתקים ביותר שהתרחשו בהן (מה לעשות, לפעמים לא תוכלו לגלות אותם בביקור עצמו).

אחרי שסיימנו את האתר באנגלית, הרגשתי שיש זווית שלמה בו שלא מסופרת, האופן שבו אנחנו כישראלים גילינו וחווינו את בריטניה האחרת, ואת הדרך שעשינו בכדי להתמודד עם הפרוייקט (אישתי הייתה צריכה לעבור מספר קורסים בצילום ועריכה, ואני הייתי צריך ללמוד את כל ההיסטוריה של אנגליה מהפלישה הנורמנית של 1066 ועד למאה ה- 20). את הסיפור הזה היה לי ברור שאני רוצה לספר בעברית, השפה שבה הכי נוח לי לכתוב.

בבלוג הזה תוכלו לקרוא על ההתרשמות שלנו כישראלים מהמקומות שהגענו אליהם, תוכלו לקרוא על הסיפורים השערורייתיים ביותר שגילינו, ותוכלו ללוות אותנו באופן שבו הפרוייקט הזה התגלגל.

ורק מילה קצרה על עניין פורמלי: הצהרת הפרטיות של האתר שלנו נמצאת כאן 🙂

אנחנו מקווים שתהנו מהסיפורים שלנו.

סיוון ואודי

During our “castle chasing”, we noticed that the properties best remembered are those that gave each visitor something to enjoy: And although there is plenty of information for visitors available online, none of it really talks about the visiting experience itself. So, we felt we should not only review each place we visit, but also mark the best ones, pretty much like the Michelin Guide.

We hope you will enjoy exploring the site as much as we enjoyed chasing castles.

(c)2018 All rights reserved: Chasingcastles.com