משפחת הווארד מטירת ארונדל היפהפיה נחשבו למשפחה הלא מלכותית הכי חשובה באנגליה החל מקרב בוסוורת ב- 1483. בתקופת הנרי השמיני הם תרמו למלך לא פחות משתי נשים – אן בולין וקתרין הווארד (שלמרבה הצער היו שתיהן אלו שערפו להן את הראש) ובתקופת אליזבת הם כמעט הצליחו לחתן את בן המשפחה עם מרי מלכת הסקוטים, אבל לכל משפחה גדולה מגיע דור שעושה קצת בושות… טוב אולי לא קצת.

כאן גרה בכיף משפחת הווארד

ב-1747 נולד צ’רלס הווארד, מי שיהיה הדוכס ה-11 של נורפולק, ושייכנס לדפי ההיסטוריה בתור “הדוכס השיכור” (היה לנו כבר את המרקיז המרקד, ובעתיד תפגשו את הרוזן המכשף והרוזן הבנאי). המקום האהוב על הדוכס היה מועדון בלונדון בשם “ביף סטייק” שבו הוא בילה כל לילה באכילת…סטייקים ובשתייה של וויסקי. בסופו של כל לילה המשרתים שלו היו יוצאים לחפש אותו בכל רחבי לונדון ומוצאים אותו מעולף באיזו סימטה.

הדוכס אולי היה ידוע בתור “הדוכס השיכור” אבל באותה מידה היה אפשר לקרוא לו הדוכס המסריח, מאחר והייתה לו נטייה לא נעימה לדלג על מקלחות. הוסיפו לכך את עניין השכרות והשינה ברחובות המטונפים של לונדון, ואתם יכולים לתאר לעצמכם איזו צחנה עלתה ממנו. כשהוא שיכור ומצחין הוא היה נוהג להתנדנד לבית הלורדים שם, כמובן, היה שמור לו מקום של כבוד. אם אתם חושבים שההתנהגות שלו נחשבה בבית הלורדים שערורייתית, כדאי שתדעו שהוא נחשב יחסית מכובד, כיון שהרבה לורדים אחרים היו מגיעים שיכורים ומתעקשים לנאום ולהתווכח כשהם בגילופין, בעוד שצ’רלס היה מעדיף פשוט לנמנם בשקט. כשהוא התלונן פעם באוזני אחד הלורדים על כך שיש לו ראומותיזם שמציק לו, הלורד פשוט הציע לו שיחליף מדי פעם חולצה. מספרים שהריח שלו היה כל כך חזק עד שהמשרתים שלו היו מסוגלים להריח אותו לפני שהוא היה מגיע לחדר והיו מספיקים להימלט בזמן.

אבל מדי פעם אפילו הדוכס היה צריך להתקלח, ואת המשימה הזו היו מבצעים המשרתים שלו בזמן שהוא היה מעולף אחרי ערב של שתייה, ולפי התיאורים, הם היו מקלחים אותו כמו שמקלחים גופה. בזמן הזה הם גם היו מצליחים להחליף לו בגדים… אבל אם אתם תוהים לעצמכם מה הסיבה שהדוכס נתן לעצמו להתדרדר כל כך אז אולי כדאי שנחזור קצת אחורה.

בתחילת דרכו צ’רלס מילא את כל תפקידיו המרובים בתור בן אצולה על הצד הטוב ביותר. בגיל 20 הוא מצא את השידוך הראשון שלו אבל כלתו הצעירה נפטרה במהלך הלידה הראשונה שלה בתוך שנה. צ’רלס לא התייאש והוא התחתן עם פרנסס, נכדתו של הדוכס מגרפטון במטרה להביא לעולם יורש, ואולם מספר חודשים אחרי החתונה הדוכסית שלו החלה לגלות סימנים הולכים ומתחזקים של מחלת נפש ובגיל 22 היא חזרה לבית הוריה תחת פיקוח רפואי ונשארה שם עד ליום מותה 28 שנים לאחר מכן. באנגליה הג’ורג’יאנית אי אפשר היה להתגרש אם אחד מבני הזוג הוכרז כלא שפוי, ועל כן הדוכס נאלץ להישאר נשוי לה ולא יכול היה להביא ילדים לעולם.

טוב, הוא כן יכול היה להביא ילדים לעולם, הוא הביא שישה מהם ממאהבות שונות שעזרו לו לנחם את עצמו, אבל כמובן שאף אחד מהם לא יכול היה לרשת את התואר שלו ואת טירת ארונדל.

כשהוא לא שתה או אכל סטייקים הדוכס השקיע את זמנו בשיפוץ טירת ארונדל, ולמעשה הוא היה זה שעשה את עבודות השיקום הגדולות ביותר של הטירה אחרי הפגיעות שספגה במלחמת האזרחים של המאה ה-17. מהרגע שהוא ירש את התואר שלו ועד מותו הוא הוציא 600 אלף פאונד על הטירה שלו, ואם היום זה לא נשמע סכום כל כך מכובד, אז בטח ירשים אתכם יותר לשמוע שבאותה תקופה הסכום הזה היה שווה ליותר מארבעים מליון פאונד. ההשקעה בטירה לא הייתה מקרית, בימיו של צ’רלס הדוכסות מנורפולק עמדה לחגוג יום הולדת 300 שנים (מאותו קרב בוסוורת מפורסם) והדוכס החליט לערוך מסיבה לזכר המאורע שתכלול את כל בני המשפחה. במקור הוא תכנן להזמין את כל כולם, אבל אחרי שנערכו הרשימות מסתבר שב-300 שנים המשפחה הלכה והתרחבה עד שמספר השמות הגיע ל-6000 איש. הדוכס שינה את התוכניות וערך מסיבה צנועה יותר.

כמו שאתם בטח מבינים, הדוכס לא הצליח לעמוד במשימה הכי חשובה של בני אצולה, והוא לא הביא יורש מה שאיפשר לאחיין שלו ברנרד להפוך לדוכס ה- 12 מנורפולק.

נהנים מהבלוג? למה שלא לתת משהו חזרה? כשאתם לוחצים על כפתור הפייסבוק בתחתית העמוד, החברים שלכם גם יוכלו ליהנות מהבלוג שלנו…

מחפשים עוד סיפורים היסטוריים בבלוג? הנה כמה שכדאי לכם לקרוא:

המרקיז המרקד גונב את ההצגה… האציל שנהג לנסוע במכונית שמהאגזוז שלה נפלטו אדי בושם.

הברונית, ראש הממשלה הצייר ואוליבר טוויסט: משולש רומנטי שהסתבך, הגיע לעיתונות הארצית, ובסוף הוליד את אחת מהדמויות הכי מפורסמות בספר של צ’רלס דיקנס

ג’ורג’ וורנון מחפש מזכירה, אבל שתהיה בת 13: מה קורה “שג’נטלמן” בן 58 שחי בנפרד מאישתו משתעמם ומחפש ריגושים?

לורד פורד גריי והמשולש הרומנטי עם האחיות ברקלי

לפתוח מרפאת פוריות במאה ה- 17: מה עושה רוזן כשהמלך מגרש אותו מחצר המלכות? מתחזה לרופא פוריות כדי “לרפא” נשים צעירות כמובן.

הקללה של האישה הכי יפה באירלנד: שתי אחיות עניות מאירלנד הצליחו לעשות את הבלתי אפשרי ולהפוך לסלביטאיות בקנה מידה ארצי, אז איך זה נגמר כל כך מהר וכל כך רע?

רוצים לקרוא את הבלוג מהתחלה? זה הפוסט הראשון

רוצים לבקר באתר באנגלית ולגלות עוד עשרות טירות וסיפורים? לחצו כאן

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

*